03132661552 | 09121190046 info@aradpolymer.com
انتخاب صفحه

اورینگ Oring  و کاربردهای آن

فروش اورینگ

اورینگ وایتون

کاربرد های اورینگ 

کاربرد اورینگ و توضیحات آراد پلیمر

اورینگ که باعنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز نامیده می شود یک درز گیر مکانیکی به شکل هلالی است که حلقه ای لاستیکی با سطح مقطع گرد می باشد و برای قرار گرفتن در یک شیار و تحت فشار بودن میان دویا چند بخش طراحی شده است تا آب بندی در محل اتصال ایجاد نماید.از اورینگ می توان در کاربردهای ایستاتیک یا دینامیک جاییکه بین اورینگ و بخشهای متصل به آن حرکت وجود دارد استفاده کرد .مثالهایی از کاربرد دینامیک اورینگ  مانند شفتهای پمپ دوار و پستونهای سیلندر هیدرولیکی می باشد.

اورینگ رایج ترین نوع آب بندی است که در طراحی ماشین آلات استفاده می شود چرا که اورینگ ها ارزان قیمت هستند و به آسانی قابل تولید هستند ، قابل اطمینان هستند و نصب آسانی دارند.اورینگ می تواند دهها مگاپاسکال(هزاران پاسکال) فشار را آب بندی نماید.

 1. تولید
 2. تاریخچه
 3. کاربردها
 4. اندازه ها
 5. جنس اورینگ ها
 6. دیگر آببندها
 7. استانداردها

تولید اورینگ ، اورینگ وایتون

توضیحات تولید اورینگ  

اورینگ ها با روش اکستروژن،قالب گیری تزریقی،قالب گیری با فشار و قالب گیری انتقالی تولید می شوند

تاریخچه تولید اورینگ ، اورینگ وایتون

مخترع اورینگ Oring ، اورینگ وایتون

مخترع اورینگ Oring

مخترع اورینگ Oring

تولید اورینگ اولین بار در تاریخ 12 می 1896 توسط یک سویدی به نام جی او لوندبرگ انجام شد.و در آمریکا در سال 1937 توسط  مکانیک   دانمارکی 72 ساله به نام نیلز کریستسنسن انجام شد.او در سال 1891 وارد آمریکا شد . توانست خیلی زود حق ثبت اختراع سیستم ترمز هوایی برای تراموا به دست آورد. فروش اورینگ

علیرغم تلاشهای قانونی او حق مالکیت فکری او از شرکتی به شرکت دیگر منتقل می شد تا در نهایت به شرکت وستینگ هاوس رسید.در طی جنگ جهانی دوم دولت آمریکا از امتیاز تولید اورینگ به عنوان محصول مهمی  مرتبط با جنگ  بهره برداری کرد حق تولید آن را به سازمانهایی اعطا کرد. کریستسنسن مبلغ هنگفتی به میزان 75000 دلار برای تلاش خود به دست آورد. و با دادخواهی قضایی حتی این مبلغ را به وراث خود تا 100000 دلار در سال 1917 یعنی 19 سال پس از مرگ خود رساند.

3.کاربردهای اورینگ ، اورینگ وایتون

کاربرد های اورینگ در صنعت ، اورینگ وایتون

طراحی موفق برای به کار بردن اورینگ مستلزم نصب مکانیکی صحیح می باشد که بتواند تغییر شکل و دفرمگی  اورینگ را پیش بینی کند.فشار مکانیکی وارده بر سطوح اورینگ که با سیال در تماس است محاسبه می گردد تا زمانیکه فشار سیال از فشار محل اتصال اورینگ بیشتر نشود عمل آب بندی به خوبی انجام می گیرد و نشتی وجود نخواهد داشت.خوشبختانه فشار سیال درسراسر مواد اورینگ که غیر قابل فشرده شدن است به طور اساسی منتقل می کند وفشار سطح  همزمان با فشار فزاینده بالا می رود.به همین دلیل اورینگ می تواند تا زمانیکه از لحاظ مکانیکی درست نصب شود فشارهای بالا را آب بندی نماید.

عمده ترین دلیل عدم آب بندی موفق با اورینگ ها، بیرون آمدگی قسمتهای جفت شده می باشد. درزگیر برای ایجاد یک نقطه تماس بین اورینگ و سطوح آب بندی طراحی می شود.این مساله فشار  موضعی  زیادی را باعث می شود که حاوی فشار زیادی بدون فراتر رفتن فشار حاصله از  اورینگ .ماهیت انعطاف پذیر جنس اورینگ نواقص در قسمت اتصال را اصلاح می کند.اما با این حال پرداخت کاری درست قسمتهای جفت شده مهم است مخصوصاٌ در دمای پایین که لاستیک آب بندی به دمای انتقال شیشه ای می رسد و به طور فزاینده ای کریستالی می شود.

4- سایز اورینگ

اورینگها در سایز های مختلفاورینگها در سایز های استاندارد سانتیمتری و اینچی وجود دارند.اندازه ها با قطر داخلی و قطر سطح مقطع مشخص می شوند.در آمریکا رایجترین اندازه های اینچی مطابق با مشخصات  SAE AS568C  به عنوان مثال AS568-214 شناخته می شوند ISO 3601-1:2012  شامل اندازه های استاندارهای که معمولاً در سطح دنیا چه با واحد اندازه گیری اینچی و چه متری استفاده می شوند.در انگلستان نیزاندازه های استانداردی وجود دارد که به نام BS معرووف می باشد که معمولاً از رنج BS001  تا  BS932  می باشند.چندین مشخصات سایزی دیگر وجود دارد

5-  فروش اورینگ جنس اورینگ ها

 1. NR&SBR    با کشش و مقاوت پارگی بالا
 2. NBR -نیتریل- مقاوم در برابر سایش و روغنهای معدنی و گریس ها و حرارت
 3. HNBR  مقاومت سایشی و فشار بالا و مقاوم در برابر انواع مواد هیدروکربوری و روغن ها
 4.    وایتون Viton   مقاومت فیزیکی و حرارت بالا در برابر فشار و روغن ها،اسیدها،بنزین، آب کلردار
 5.  Kalrez کالرز مقاومت شیمیایی عالی در برابر هر نوع ماده شیمیایی ،اسید با تحمل حرارت تا ۴۰۰درجه سانتیگراد
 6. EPDM  مقاومت در برابر اوزون،آب و اسیدها و آب شور دریا
 7.  سیلیکون مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا و رنگ پذیری خوب  و مصارف بهداشتی،پزشکی و غذایی و هوای 200 تا 300 درجه فارنهایت
 8. فلوروسیلیکون مقاومت حرارتی و برودت بالا و مقاوم در برابر بنزین
 9. ACM& AEM  مقاوم در برابر حرارت و روغنهای داغ
 10.  هایپالون & کلروپرن مقاوم در برابر انواع گازها

Oring  اورینگ لاستیکی در دو شکل  حلقه ای و همچنین متری موجود می باشد .اورینگ حلقه ای معمولاً در سایزهای استاندارد وجود دارد وقتی نیاز به اورینگی با قطر خیلی بزرگ باشد از انواع متری استفاده می شود که با چسب به شکل حلقه ای تبدیل می شود و قابل استفاده می باشد. اورینگ ها  تقریباً در هر صنعتی کاربرد دارند مانند:

 •  در صنعت نفت و گاز،پتروشیمی،پالایشگاه ها
 • اورینگ اتصالات در مصارف آب و فاضلاب ، آبرسانی
 • خودرو
 • لوازم خانگی و..
 • کارخانجات سیمان
 • مواد شیمیایی
 • انواع ماشین آلات صنعتی

براي تشخیص دادن اورینگ اصلي و نسوز از جنس معمولي كمي اورینگ را مي كشیم اگر سطح اورینگ حالت اولیه و شكل خود را از دست نداد جنس آن اصلي و نسوز مي باشد ولي اورینگ ھاي معمولي را اگركمي بكشیم شاھد خلل و فرج در سطح آن خواھیم شد وحالت خود را از دست مي دھد. اورینگ ھاي اصلي و نسوز در برخورد و كار در مایعات از قبیل روغن و گازوئیل وبعد از مدت زمان كاري زیادی ھنوز ھمان حالت اولیهi و نرمي خاص خود را دارند ولي اورینگھاي معمولي در برخورد با این مواد ومایعات بزودي خشك و ترد و شكننده مي شوند و عمرخیلي كمتري دارند.

این شرکت تولید کننده اورینگ به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی می باشد.جهت خرید اورینگ در سایزها و متریال متنوع شرکت آماده ارایه اطلاعات فنی لازم به شما می باشد. کیت اورینگ، اورینگ وایتون، اورینگ کالرز،اورینگ سیلیکونی،NBR ,اورینگ متری و… اورینگ اتصالات آب برای آبیاری کشاورزی قطره ای،برای پکیج دیواری و شوفاژ ، کلیه اورینگ های صنعت آبرسانی ، اورینگ ضد سایش مخصوص حفاری آب ، و مخصوص  شیر 6.8 *1.8 اورینگ انژکتور پژو 206 و پژو 405 و سمند و پارس .

درب رادیاتور پراید و و تیبا ،رگولاتور 405 و سمند، پارس و پراید ، انژکتور پژو پرشیا ELX  و زانتیا ، شیر بخاری پژو و 405 سمند و پرشیا اورینگ پایه فیلتر روغن 206  و روغندان پژو405 اورینگ بوش و پیستون پژو 405 و پارس و سمند و 206 اورینگ کانکتور 1 و 1-1/4 و 3/4 اینچ اورینگ گلویی 70 متری ظرفیت بالا و کاپ اورینگ های صنعت گاز با جنس وایتون انواع اورینگ ضد اسید ، ضد روغن ، ضد حرارت ، ضد حلال ،ضد بنزین ،معمولی، رنگی

اورینگ viton

اورینگ viton

7-استانداردها

سیستمهای انرژی سیال ISO 3601- اورینگها

 • ISO 3601-1:2012 کدهای تخصیصی و  مقاومتی، سطح مقطع، و قطر داخلی
 • ISO 3601-2:2008 ابعاد محفظهبرای کاربردهای عمومی
 • ISO 3601-4:2008 رینگهای غیر اکستروژنی (بک آپ رینگها Back-up ring )

 

خلاصه
اورینگ Oring
نام مقاله
اورینگ Oring
توضیحات
اورینگ که باعنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز نامیده می شود یک درز گیر مکانیکی به شکل هلالی است که حلقه ای لاستیکی با سطح مقطع گرد می باشد و برای قرار گرفتن در یک شیار و تحت فشار بودن میان دویا چند بخش طراحی شده است
نویسنده
نام منتشر کننده
آراد پلیمر
لوگو منتشر کننده