03132661552 | 09121190046 info@aradpolymer.com
انتخاب صفحه

نیتریل هیدروژنه HNBR

hnbr

HNBR

لاستیک نیتریل هیدروژنه HNBR

ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی:

لاستیک HNBR نوعی لاستیک NBR است که آنرا با هیدروژن اشباع می کنند و پیوند دوگانه آنرا از بین می برند تا در برابر ازون مقاوم شود، این لاستیک لاستیکی کاملاً مهندسی و گران قیمت است و برای کاربرد های فضایی استفاده می شود. همچنین باید گفت به دلیل از بین رفتن پیوند دوگانه امکان پخت گوگردی از بین می رود و پخت پراکسیدی انجام می شود.نیتریل هیدروژنه توسط هیدروژنه کردن جزئی یا کامل نیتریل، ایجاد می‌شود. فرایند هیدروژنه کردن، زنجیره پلیمری را اشباع کرده و همزمان، بهبودهایی در برابر ازون، مقاومت گرمایی و پیرسازی الاستومر و خواص مکانیکی کلی را پدید می‌آورد. در نیتریل هیدروژنه نیز همانند نیتریل، افزایش میزان اکریلونیتریل، باعث افزایش مقاومت دربرابر گرما، روغن‌های نفتی و سوخت‌ها شده، اما به کاهش عملکرد در دمای پایین می‌انجامد

(HNBR) ویژگی : لاستیک بیشتر با مقاومت در برابر سایش بهتر است. بسیار عالی با مقاومت در برابر خوردگی ، کششی ، مقاومت در برابر پارگی ، خواص فشرده سازی است.

از سختی 30تا 80 shore A

استحکام کششی: 200- 1500 پاسکال

جهندگی (%):480-100%

مقاومت سایشی: ضعیف

چسبندگی به فلز: خوب

چسبندگی به مواد سخت: نسبتاً خوب تا عالی

مانای فشار: نسبتاً خوب تا خوب

مقاومت در برابر شکستگی: ضعیف تا خوب

مقاومت ضربه ای : ضعیف تا خوب

جهندگی / حرکت ارتجاعی: ضعیف تا نسبتاً خوب

مقاومت پارگی: ضعیف تا خوب

لرزه گیری: خوب

در حال حاضر  در جهان  تعداد شرکت هایی که ماده  لاستیک  HNBR بسیار محدود می باشد شرکت  Zeon  با نام تجاری   zetpol  و شرکت  lanxess  با نام تجاری therban  از جمله این شرکتها می باشند.

در زیر به برخی از قطعات لاستیکی HNBR اشاره شده است.

انواع پکر المنت،packer element,Hunger Casing  انواع آببندهای P. Seal , F.S Seal , S.F Seal