03132661552 | 09121190046 info@aradpolymer.com
انتخاب صفحه

لرزه گیر / ضربه گیر لاستیکی Rubber vibration Damper

 

انواع ضربه گیر لاستیکی Damper

ضربه گیر / لرزه گیرهای لاستیکی در انواع A,B,C,D  و E  همچنین لرزه گیرهای صنعتی تولید می شوند. ضربه گیر مورد استفاده در صنایع جهت گرفتن تنش و ارتعاش وارد شده از موتورهای برقی ، دیزلی ، بنزینی و همچنین جعبه دنده ها ی صنعتی و پمپ ها و نیز استفاده در سازه ها ، پل ها ، دکل ها برج ها جهت دریافت ارتعاشات و تنش ضربه گیرها اغلب به همراه فلز و لاستیک که در عملیات تولید به یکدیگر چسبانده می شوند ساخته می شوند.

ضربه گیر لاستیکی Rubber Damper

عملکرد ضربه گیر لاستیکی Damper

لرزه گیر لاستیکی از  لرزش و ارتعاش، وانتقال  فشار جلوگیری می کند و  سه کارکرد اصلی را شامل می شود ضد لرزه ، جذب ضربه و تکانهای سخت ، ایزوله کردن لرزه و ارتعاشات.

 

کنترل لرزش ها برای جلوگیری از  خرابی ماشین آلات

در ماشین آلاتی که در آنها  اصطحکاک زیادی وجود دارد و همچنین قطعات متحرک زیادی تعبیه شده است ضروری است که ارتعاشات کنترل شوند.قسمت های متحرک دستگاه در اثر لرزش و ضربه های ناشی از دستگاه به آسانی در معرض  آسیب دیدگی و شکشتگی قرار می گیرند و باعث ایجاد صداهایی شده و منجر به خرابی دستگاه می شود.

 

استفاده از لرزه گیرهای لاستیکی

لرزه گیرهای لاستیکی انرژی را جذب و با رها سازی انرژی به شکل های مختلف ارتعاشات را مهار می کند. به دلیل این ویژگی های ضربه گیری اغلب لرزه گیر یا ضربه گیرهای های لاستیکی برای مهار ارتعاشات و لرزشهای ناشی ماشین آلات و دستگاههای الکترونیکی به  کار می روند. کاربردهای محصولکاربردهای متنوعی  و زیادی وجود دارد که در آنها نیاز به تعادل در سطح بالایی است.کاربردهایی مثل DVD, CD-ROM  ، ماشین لباسشویی، واحدهای  صنعت اتومبیل   ناوبری و چند رسانه ایی، واحدهای مجهز به موتور، ماشین آلات دقیق همگی به این نوع لرزه گیری نیازمند هستند.کاهش، جذب و ایزوله کردن ارتعاشات و لرزه ها  راه حل اصلی این واحد ها می باشد.

 

ضربه گیر لاستیکی

انتخاب ضربه گیر لاستیکی Damper یا لرزه گیر لاستیکی

تاثیرگذاری لرزه گیر لاستیکی به فشار و تناوب ارتعاشات بستگی دارد بنابراین در انتخاب نوع لرزه گیرها توجه به این دو پارامتر اهمیت دارد تا بتوان نوع  لرزه گیر را مشخص کرد. می توان با دانستن وزن ماشین که لرزه گیر درآن استفاده خواهد شد ، تناوب و فرکانس ارتعاشات ( شامل تعداد چرخش در هر دقیقه) و تعداد پایه ها و میزانی که نیاز به لرزه گیری است نوع لرزه گیر را مشخص کرد.

  • انتخاب ضربه گیرها برای تجهیزات یا ماشین آلات چرخشی
  • انتخاب ضربه گیرها برای کاربرد در پانچها و پرسها
  • انتخاب ضربه گیرها برای ماشین آلات کارگاهی عمومی

 

طراحی ضربه گیر لاستیکی Damper

انتخاب مواد : برای کاهش، جدب و ایزوله سازی لرزه ها لازم است موادی انتخاب شوند که به پراکندگی انرژی کمک کند.پراکندگی انرژِی را می توان با  ضریب اتلاف اندازه گیری کرد.هر چقدر ضریب اتلاف بالاتر باشد پراکندگی انرژی بهتر صورت می پذیرد در نیجه باعث کاسته شدن و جذب و ایزوله شدن بهتتر لرزشها می شود.در جدول زیر لیستی از انواع لاستیک های مورد استفاده و ضریب اتلاف Loss Factor  هر یک ارایه شده است.

 

ضریب اتلاف

Unit: h

RubbersLoss Factor
Styrene-Butadiene Rubbers (SBR)0.05~0.15
Nature Rubbers (NR) لاستیک طبیعی0.01~0.08
Chloroprene Rubbers (CR) کلروپرن0.03~0.08
Isobutylene-Isoprene Rubbers (IIR)  لاستیک های ایزوبوتیل ایزو پرن0.05~0.5
Silicone Rubbers (MQ) سیلیکون0.15~0.2

 

جنس ضربه گیر لاستیکی Damper

تولید با مواد لاستیکی زیر:

  • نئوپرن / کلروپرن/ بای پرن
  • NR کائوچوی طبیعی
  • SBR
  • BR بوتادین رابر
  • , XNBR
  • نیتریل NBR

ضربه گیر لاستیکیDamper

خلاصه
ضربه گیر لاستیکی، تولید ضربه گیر ، فروش ضربه گیر ،خرید ضربه گیر، Rubber Damper
نام مقاله
ضربه گیر لاستیکی، تولید ضربه گیر ، فروش ضربه گیر ،خرید ضربه گیر، Rubber Damper
توضیحات
لرزه گیر لاستیکی از  لرزش و ارتعاش، وانتقال  فشار جلوگیری می کند و  سه کارکرد اصلی را شامل می شود ضد لرزه ، جذب ضربه و تکانهای سخت ، ایزوله کردن لرزه و ارتعاشات.
نویسنده
نام منتشر کننده
آراد پلیمر
لوگو منتشر کننده