03132661552

تاریخچه شرکت

شرکت از ابتدای تاسیس تا به امروز هر ساله دست‌آوردهای قابل توجهی داشته که نمی‌توان تمامی آن‌ها را در این مجال اندک بیان کرد. اما در این بخش با اشاره کلی به اهم دست‌آوردها، سعی کرده‌ایم تا به شما مشتری عزیز نشان دهیم که با چه مجموعه زنده و پویایی مواجه هستید. از سوی دیگر،  بیان این دست‌آوردها به شما کمک می‌کند تا در یک نگاه کلی با ما آشنایی حاصل نمایید.

سال 1386

در سال 1386 در حالی که در دنیای بازرگانی مشغول به فعالیت بودیم ، اکثر تولید گنندگان قطعات لاستیکی  پروژه هایی مبنی بر درخواست تامین مواد اولیه صنعت لاستیک سازی داشتند که در آن زمان دسترسی به آن مواد آسان نبود ولذا اطلاعات مشتریان درباره این مواد نیز ناکافی بود از انجاییکه در کشور ما فقط کائوچوی استایرین بوتادین رابر (SBR) و بوتادین رابر (BR) دوده صنعتی،گوگرد و چند ماده دیگر تولید می شود که حدوداً 70 درصد مواد مورد نیاز این صنعت مانند انواع گریدهای Viton وایتون َ، kalrez کالرز، آفلاس Aflas، فلوروسیلیکون Fluorosilicone، هایدرین Hydrin ، واماک Vamac و... باید به طور وارداتی از کشورهایی مثل آلمان،آمریکا،کره جنوبی،چین،مالزی،تایلند،اندونزی،هند و کشورهای دیگر تامین می شد و نیاز مبرمی به واحد تامین کننده مواد اولیه لاستیک وجود داشت که بتواند به صورت تخصصی و علمی مواد با کیفیت و لازم را از میان تنوع بسیارگسترده مواد تشخیص داده و وارد نماید هر چند در شرایطی که به دلیل تحریم های اقتصادی ارتباط با کشورهای زیادی قطع شده بود ما با مطالعه تولید کنندگان و تامین کنندگان خارجی و همچنین بررسی بازار داخل بر آن شدیم تا به صورت تخصصی در این رشته فعالیت کنیم و مواد مرغوب و مناسب را از کانال های مختلف تهیه کنیم با در اختیار قرار دادن اطلاعات بیشتری از آن مواد کاربردها،دستورالعمل ها و حتی فرمولاسیون مواد دسترسی به این مواد با دانش فنی و عملکرد بالا را آسان تر نماییم.نگرش ما به واردات مواد اولیه جدا از منافع مالی لذت شناختن و شناساندن تکنولوژی های جدید به صنعتگران خلاق وپر توان این عرصه بود.
هر چند در برخی موارد به دلیل وجود واسطه های بیشتر خارجی این امر مستلزم پرداخت هزینه ها و مدت زمان زیادی نیز می شد خوشبختانه توانستیم همگام با به روزترین فناوریهای صنعت لاستیک همراه شده و مواد لاستیک جدید را نیز به بازار معرفی و عرضه نماییم.
در همان سال با هدف توسعه بازار ، با روش های مختلفی شروع به معرفی محصولات کردیم از ارسال نمونه ،فکس،شرکت در نمایشگاه هاو...حتی با وجود اینکه هنوز وب سایت و تبلیغات اینترنتی برای بسیاری نامانوس بود در سایت آراد پلیمر اطلاعاتی در زمینه محصولات به مشتریان ارائه کردیم.

سال 1389

تا اینکه در سال 1389 با در اختیار داشتن دانش لازم از مواد اولیه لاستیک و دانش فنی تولید قطعات تصمیم گرفتیم در زمینه تولید قطعات لاستیکی نیز فعالیت داشته باشیم و تجربه شیرین تولید قطعات لاستیکی به صفحه کتاب فعالیت هایمان افزوده شد. ما،شرکت آراد پلیمر ثمین ،با داشتن دانش فنی در این زمینه و با علاقه ای که به فرایندهای تولید پیشرفته و به روز داشتیم واحد تولیدی آراد پلیمر ثمین را راه اندازی کردیم و به یاری خدا توانستیم به سرعت نشان رضایت را از مشتریان خود در صنعت ،نفت و گاز و انرژِی ،خودروسازی ،صنایع فولادسازی و صنایع هوا فضا،.. بگیریم و در وندور لیست صنایع بزرگ جایگاه خود را تثبیت کنیم.
از آنجاییکه بازار هدف این محصولات بسیار گسترده می باشد به طوری که یک قطعه لاستیکی در یک ساعت مکانیکی ،وسایل الکترونیکی خانگی مثل اجاق گاز و یخچال ،انواع خودروها تا صنایع دریایی،اسکله های بنادر و...کاربرد دارد و این قطعات در اشکال و طرحهای ساده تا بسیار پیچیده وجود دارند از حلقه های لاستیکی ساده، اورینگ تا بلادرهایی و قطعات مهندسی پیچیده که در صنعت نفت و گاز استفاده می شود.اندازه های این قطعات نیز بسیار متنوع می باشد از یک حلقه بسیار کوچک به اندازه مردمک چشم تا فندر های بسیار بزرگ که در بنادر و اسکله ها استفاده می شود.مواد لاستیکی مورد استفاده نیز با قابلیتهای متنوع می باشد که عمدتا به خاطرمصارف آب بندی ،ضربه گیری،لرزه گیری باید دارای مقاومت های شیمیایی و مکانیکی خاصی باشند.منبع این مواد نیز یا در طبیعت می باشد مانند لاستیک کائوچو که از شیرابه درختان می باشد و مواد معدنی سیلیکا که در خاک وجود دارد و یا به صورت فراورده های صنعتی توسط انسان تولید می شود.

هم‌اینک

با توجه به تنوع گسترده کاربرد این نوع محصولات، مدیریت تولیدو توزیع و بازاریابی این محصول بحث چالش انگیزی می باشد.شرکت آراد پلیمر ثمین همواره صادقانه سعی در ارایه محصولاتی با کیفیت در فرایندی مناسب بوده است امید است در این عرصه که تکنولوژی با سaرعتی شگفت انگیز در حرکت است بتوانیم همگام با این تکنولوژی ها مسیری هموار و روشن داشته باشیم و موانع پیش رو را پیش بینی و مرتفع نماییم. شرکت آراد با چشم انداز وسیع خود همواره با صبر و حوصله سعی داشته مشتریان خود را راهنمایی و مساعدت نماید .
ما در تهیه اطلاعات و نشر آن سخاوتمندانه عمل کرده ایم و هرگز با همکاران و رقبایی که حتی از رنگ سازمانی ،نام و اطلاعات ما استفاده کرده اند برخوردی نداشتیم امیدواریم با هم در کنار هم کشورمان را به جایگاه عزتمندش برسانیم.

رفتن به بالای صفحه