03132661552 | 09121190046 [email protected]
انتخاب صفحه

وایتون Viton FKM 

آراد پلیمر تخصصی ترین وارد کننده  انواع گریدهای لاستیک وایتون Viton

 

FKM FPM Fluorocarbon - وایتون Viton FKM

وایتون Viton

نام های لاستیک وایتون Viton FKM

وایتون Viton فلوروالاستومر, فلوروکربن , ,FKM , FPM، CFM

نام شیمیایی: وینیلیدین فلوراید هگزا فلورو پلیمر

الاستومرهای فلوئوره که در استاندارد ASTM  با نام  FKM  (نام تجاری وایتون)   و در استاندارهای  ISO  با نام  FPM  شناخته می شود.

 

انواع گریدهای لاستیک وایتون Viton

 A , B , F, GBLT , GF , GLT , GFLT , ETP

 

انواع رنگ وایتون Viton / FKM 

 مشکی , سفید , سبز , زرد , قهوه ای , قرمز , نارنجی

 

viton ruber compound وایتون - وایتون Viton FKM

لاستیک وایتون Viton کامپاند

 

 

ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی لاستیک وایتون Viton /FKM

کامپوند وایتون Viton FKM  بهترین مقاومت حرارتی را در بین تمام الاستومره دارا هستند، همچنین در برابر عامل های جوی و اوزون نیز مقاوم اند.این الاستومر نه تنها در برابر تورم در روغن های داغ و تر کیب آلیفاتیک مقاوم هستند ، بلکه در هیدروکربن های کلرینه شده و آروماتیک نیز مقاوم هستند .همچنین در بیشتر اسیدهای معدنی حتی اسیدهای دارای غلطت بالا مقاومت دارند.همچنین  مقدار تورم آمیزه های پخت شده  FKM  در متانول ،کتون ها، استرها، و اترها بیشتر از روغن های معدنی و سوخت های موتور است.به این علت که مقاومت در برابر تورم با افزایش درصد فلوئور در FKM  بهتر دیده می شود بنابراین برای کاربردهای تماس در روغن موتورهای دارای متانول استفاده از گونه های FKM  دارای بالاترین مقدار فلوئور ترجیح داده می شود.همچنین کامپوند  وایتون مقاومت خوبی در برابر سوخت های پراکسید موتوردار و نیز سولفیدهای هیدروژن که در روغن موجود هستند ،دارند.اسیدهای داغ هیدروفلوئوریک و کلروسولفینیک به آمیزه پخت شده وایتون حمله می کنند .نفوذ پذیری آمیزه پخت شده وایتون در برابر گاز خیلی پایین است و در واقع حتی کمتر از بوتیل رابر می باشد.

لاستیک وایتون Viton کامپاند / فلورو کربن، دربرابر بسیاری از ترکیبات شیمیایی مقاومت خوبی دارد و خواص دما بالای بسیار خوب و بهتر از هر الاستومر دیگر ارائه می‌دهد. این ماده، نزدیک‌ترین راه دسترسی به الاستومر فراگیر برای آب‌بندی اورینگ‌ها بوده و درمقایسه با دیگر انواع الاستومرها، بهتر از آب‌بندی‌کننده‌های متعارف عمل می‌کند. فلورو کربن‌ها / لاستیک وایتون Viton  در برابر تورم در معرض بنزین، مقاومت بسیار بالایی دارند و به همین نسبت، در برابر تخریب در معرض نور UV و ازون، مقاوم هستند.

در صورت قرارگرفتن الاستومرهای وایتون در معرض دماهای پایین، می‌توانند کاملا سخت شوند (۴- درجه فارنهایت) اما از قابلیت سرویس‌دهی در دماهای پایین برخوردارند. درهر صورت، کامپاندهای وایتون FKM/ Viton  برای کاربردهایی که به انعطاف‌پذیری خوب در دمای پایین نیازدارند، توصیه نمی‌شوند. علاوه بر مواد FKM استاندارد، تعدادی از مواد خاص با ترکیب مقادیر متفاوت مونومر و میزان فلوئور (از ۶۵ تا ۷۱ درصد) برای بهبود عملکرد در درجه حرارت پایین، درجه حرارت بالا و یا مقاومت در برابر مواد شیمیایی، در دسترس هستند.فلوروکربن/ لاستیک وایتون Viton ، نفوذپذیری اندکی در برابر گازها دارند، لذا برای سرویس‌دهی در شرایط خلاء شدید، مناسب بوده و بسیاری از فرمولاسیون‌های آنها، خودخاموش شونده هستند. مواد FKM عموماً برای کاربرد در معرض آب‌داغ، بخار، حلال‌های قطبی، اترها و استرهای دارای وزن مولکولی پایین، روغن ترمزهای پایه گلیکولی و یا اسیدهای داغ هیدروفلوئوریک و کلروسولفونیک توصیه نمی‌شوند.

 

مشخصات فنی لاستیک وایتون Viton

 • سختی: 50تا 955   Shore A
 • استحکام کششی: 2000- 5000 پاسکال
 • جهندگی (%):500-400%
 • مقاومت سایشی: نسبتاً خوب تا خوب
 • چسبندگی به فلز: عالی
 • چسبندگی به مواد سخت: نسبتاً خوب تا خوب
 • مانای فشار: خوب تا عالی
 • مقاومت در برابر شکستگی: نسیتاً خوب- خوب
 • مقاومت ضربه ای:خوب جهندگی / حرکت ارتجاعی:ضعیف تا نسبتاً خوب
 • مقاومت پارگی: نسبتاً خوب تا خوب
 • لرزه گیری: نسبتاً خوب تا خوب

کاربردهای لاستیک وایتون Viton

وایتون Viton FKM  به دلیل داشتن خواص ویژه اش در ساخت قطعه های ویژه لاستیکی نظیر درزگیرهای سوخت و شفت موتور اتومبیل ، شیلنگ ها و واشرهای خودرویی و قطعه های هواپیما و موشک  مورد استفاده قرار می گیرد.اورینگ وایتون Viton FKM  ضد روغن هیدرولیک,ضد اسید,ضد بنزین ,ضد حلال ها و ضد سایش می باشد و از اورینگ های معمولی و NBR  فشار بسیار بیشتری را تحمل می کند.

لاستیکی اورینگ وایتون viton - وایتون Viton FKM

لاستیک وایتون Viton اورینگ

خلاصه
FKM Viton 1 - وایتون Viton FKM
بررسی نویسنده
1star - وایتون Viton FKM1star - وایتون Viton FKM1star - وایتون Viton FKM1star - وایتون Viton FKM1star - وایتون Viton FKM
بررسی کاربران
5 based on 1 votes
نام برند
Arad Polymer
نام محصول
وایتون Viton FKM
قیمت
IIR 0
موجود محصول
Available in Stock
error: Content is protected !!