03132661552

لاستیک کالرز kalrez

 لاستیک kalrez کالرزPerfluoroelastomer

نام های لاستیک kalrez کالرز FFKM

FFKM Dupont Kalrez, Markez, Simriz , Chemraz, Perlast, Isolast, Parofluor, پرفلوروالاستومر  Perfluorelastomer  لاستیک کالرز

نام های مشترک و عمومی : Perfluoroelastomers, FFKM  

نام های تجاری پرفلوروالاستومر :  FFKM, Chemraz, Kalrez, Markez, Isolast, Parofluor , Perlast

 توضیحات کلی

(Perfluoroelastomer FFKM) یک خانواده الاستومریک بسیار فلوئور شده است که مقاومت بیشتری نسبت به مواد شیمیایی و درجه حرارت بالا را نسبت به سایر الاستومرهای موجود در بازار ارائه می دهند. FFKM ها به دلیل مقاومت شیمیایی و دما بسیار عالی با  PTFE (تفلون) مقایسه می شوند.

 

 ویژگی های kalrez / FFKM  کالرز

 • مقاومت شیمیایی عالی برای اکثر مواد شیمیایی.·
 •  بهترین مواد الاستومری مقاوم در برابر دما موجود در بازار.·
 •   می توان به O-rings، X-rings و انواع مختلفی از شکل های سفارشی قالب بندی  و تولید کرد.·
 •  در بسیاری از ترکیبات مختلف و رنگ ها  برای کاربردهای خاص موجود می باشند.
 •    کامپوندهای کالرز Kalrez مطابق با استانداردهای  FDA، USP کلاس VI و شرایط مقاومتی در برابر فشرده سازی محترقه و انفجاری می باشند. 
 • سختی ۶۵ تا ۹۰ شورآ
 • درجه حرارت -۱۳ تا +۶۰۰ درجه فارنهایت
 • استحکام کششی ۱۰۰۰- ۳۰۰۰ پاسکال
 • جهندگی (%):۸۰۰-۱۰۰%
قطعات لاستیک kalrez کالرز

قطعات لاستیک FFKM kalrez برای صنایع نفت و گاز

 

 محدودیت های استفاده از پرفلوروالاستومر کالرز FFKM

 •   فلزات قلیایی گداخته
 •    کاربردهای دینامیکی

 

  مقاومت حرارتی kalrez / FFKM کالرز

 -۴۶ تا ۳۲۷ درجه سانتیگراد (-۵۱ تا ۶۲۰ درجه فارنهایت). بستگی به ترکیب و کاربرد دارد    Kalrez لاستیکی است برای آب بندی در شرایط بسیار حساس آب بند / اورینگ لاستیکی kalrez را می توان در تقریبا هر رسانه های شیمیایی استفاده کرد. با توجه به ساختار شیمیایی منحصر به فرد، آب بند / اورینگ لاستیکی kalrez می تواند در معرض مواد شیمیایی مضر و درجه حرارت بالا (تا ۳۲۶ درجه سانتی گراد / ۶۲۰ درجه فارنهایت)مقاومت بسیار خوبی داشته باشد.

محدوده دمای کاربردی کالرز تا ۳۲۷ درجه سانتیگراددر مقایسه با دیگر مواد لاستیکی آب بند / اورینگ لاستیکی kalrez پس از اینکه در درجه حرارت بالا (تا ۳۲۷ درجه سانتی گراد / ۶۲۰ درجه فارنهایت)کار کند همچنان خواص الاستیسیته خود را حفظ می کند . علاوه بر مقاومت شیمیایی فوق العاده، قطعات Kalrez کالرز قادر به مقاومت در برابر طیف وسیعی از رسانه های فرآیند هستند. هیچ ساینده ای دیگر وجود ندارد که می تواند این کار را برای چنین دوره های طولانی در چنین محیط های حساس و تهاجمی انجام دهد.

دوام اورینگ های کالرز  FFKM / Kalrez  بسیار بالا می باشد  و به دلیل مقاومت فوق العاده استثنایی این الاستومر به حرارت آب بندی بسیار موثر و مناسبی انجام می دهد.اورینگ ها و قطعات آب بندی کننده که دوام بالایی دارند گزینه مناسبی  برای جلوگیری  از تعویض مکرر و هزینه های اضافی در موارد نیاز به آب بندی می باشد.

مقایسه کالرز Kalrez  با PTFE

قطعات کالرز مقاومت شیمیایی و پایداری درجه حرارت بالا PFTE را دارا می باشند، در حالی که خواص مقاوم و بدون خزش  والاستومری یک لاستیک درست را اضافه می کنند.قطعات پرفلوئوروالاستومر /کالرز FFKM /Kalrez   قادرند در برابر بیش از ۱۸۰۰ نوع ماده شیمیایی مقاومت کنند در حالیکه مقاومت حرارتی بالایی مانند تفلون PTFE  ( حدود (۳۲۷°C تحمل می کند.

 

 مزایای قطعات لاستیک kalrez کالرز / FFKM

 • قطعات کالرز kalrez دارای عمر بسیار طولانی تر نسبت به دیگر الاستومرها هستند و بهتر از دیگر الاستومرها عمل می کنند.
 • کاهش خطرات تخریب آب بندی
 • افزایش ایمنی
 • افزایش بهره وری
 • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری
 •  مقاوم در برابر بیش از ۱۸۰۰ مواد شیمیایی
 •  نیروی آب بندی بیشتری نسبت به دیگر elastomers ها دارد.

 

 کاربرد قطعات لاستیک kalrez کالرز/ FFKM

FFKM / Kalrez  درکاربردهای مانند  فرایندهای شیمیایی خیلی قوی ، هوا فضا، فرایند تولید نفت و گاز ، دارویی ، تولید محصولات ویفری نمیه رسانا ،فرایند تولید مواد غذایی، نوشیدنی و دارویی مصرف دارد. دوام بالای این محصول به معنی هزینه های کمتر در موارد آب بندی ، تعمیر و بازرسی و در نهایت موجب بازدهی و سود دهی بالاتر می باشد.آب بندها و اورینگ های کالرز Kalrez  همچنین از جلوگیری از آلودگی فرایندهای نیمه هادی توسط کاهش ذرات، کاهش اکسایش و جلوگیری از تخریب در محیط پلاسمایی سخت کمک می کند. قطعات Kalrez دارای ضایعات کم گاز در کاربردهای آب بندی خلاء هستند. آب بندی و سیل کردن با ماده لاستیکی کالرز kalrez سازگار با FDA نیز برای فرآیندهای غذا، نوشیدنی و یا دارویی در قابل اجرا می باشد.قطعات Kalrez  برای هر محیطی که نیاز به آب بندی دارد قابل اطمینان است.بنابراین، آنها در چندین مورد کاربرد دارند:

 • پردازش شیمیایی و پالایشگاه نفت
 •  ابزار تحلیلی و فرآیند
 •  عملیات تولید نیمه هادی
 •  تولید انرژی
 •  هواپیما و صنایع هوا فضا

 

قطعات از لاستیک کالرز kalrez FFKM

قطعات لاستیک پرفلوروالاستومر FFKM kalrez کالرز

 

گریدهای موجود لاستیک kalrez کالرز

۱۰۱۸, ۱۰۵۰LF, 2035, 2044, 2085, 3018, 3035, 4079, 4079AMS, 4079UP,  ۶۱۸۵, ۶۱۹۰, ۶۱۹۰UP, 6230, 6230A, 6235, 6375, 6375UP, 6885, 6890 ،۷۰۷۵, ۷۰۷۵UP, 7090, AEROSEAL 7777, AEROSEAL 7797, 89000,

خواص فیزیکی عمومی لاستیک kalrez کالرز FFKM

KALREZ COMPOUND KALREZ 6375 KALREZ 7075 KALREZ 4079 KALREZ 6380 KALREZ 7090 KALREZ 0090 KALREZ 0040 KALREZ 1050LF
MAXIMUM APPLICATION TEMP,
°C (°F) 
۲۷۵ (۵۲۷) ۳۲۷ (۶۲۰) ۳۱۶ (۶۰۰) ۲۲۵ (۴۳۷) ۳۲۵ (۶۱۷) ۲۵۰ (۴۸۲) ۲۲۰ (۴۲۸) ۲۸۸ (۵۵۰)
DUROMETER HARDNESS,
SHORE A, POINTS ±۵
( ASTM D2240 )
۷۵ ۷۵ ۷۵ ۸۰ ۹۰ ۹۵ ۷۰ ۸۲
۱۰۰% MODULUS, MPA / PSI
( ASTM D412, 500 MM/MM (20IN/MM) )
۷٫۲۴ / ۱۰۵۰ ۷٫۵۸ / ۱۱۰۰ ۷٫۲۴ / ۱۰۵۰ ۶٫۸۹ / ۱۰۰۰ ۱۵٫۵۱ / ۲۲۵۰ ۱۴٫۲۰ / ۲۰۶۰ ۶٫۶۱ / ۹۶۰ ۱۲٫۴۰ / ۱۰۸۰
TENSILE STRENGTH AT BREAK, MPA / PSI
( ASTM D412, 500 MM/MM (20IN/MM) )
۱۵٫۱۶ / ۲۲۰۰ ۱۷٫۹۱ / ۲۶۰۰ ۱۶٫۸۸ / ۲۴۵۰ ۱۵٫۸۶ / ۲۳۰۰ ۲۲٫۷۵ / ۳۳۰۰ ۱۹٫۵۱ / ۲۸۳۰ ۱۳٫۷۲ / ۱۹۹۰ ۱۸٫۶۰ / ۲۷۰۰
ELONGATION AT BREAK, %
( ASTM D412, 500 MM/MM (20IN/MM) )
۱۶۰ ۱۶۰ ۱۵۰ ۱۶۰ ۷۵ ۸۰ ۱۸۰ ۱۲۵
COMPRESSION SET,
% AT 70 HRS AT 204ºC (400ºF)
(ASTM D395B, PELLETS)
۲۵ ۱۲ ۲۵ ۳۸ ۱۲ ۴۰ ۳۸ ۳۵
TR-10, ºC / ºF
(ASTM 1329)
-۳ (۲۶٫۶) -۴ (۲۴٫۸) -۲ (۲۸٫۴) -۵ (۲۳٫۰) -۵ (۲۳٫۰) -۷ (-۱۹٫۴) -۱۷ (۱٫۴) -۴ (۲۴٫۸)

DuPont Kalrez Spectrum 6375

یک محصول کالرزkalrez  ۶۳۷۵ که باکربن سیاه پر شده است  برای استفاده عمومی در O-rings، آب بندها ، دیافراگم و دیگر قطعات به طور خاص برای صنایع شیمیایی  به کار می رود. این محصول دارای مقاومت شیمیایی گسترده، خواص مکانیکی خوب و خواص فرسایشی  هوای داغ است. Kalrez  Spectrum  ۶۳۷۵ به دلیل مقاومت بسیار خوبی در برابر اسیدها، و آمین ها برای استفاده در شرایط متنوع زیادی مناسباست. همچنین برای استفاده در آب گرم، بخار، اکسید اتیلن خالص و اکسید پروپیلن توصیه می شود.

 

DuPont Kalrez Spectrum 7075

لاستیک kalrez کالرز ۷۰۷۵ دارای ویژگی های فیزیکی پیشرفته از جمله مانای فشار بسیار کم و ماندگاری نیروی آب بندی می باشد.این یک محصول پر از کربن با استفاده از سیستم پخت شیمی به طور تخصصی است. خواص مکانیکی آن برای بهبود عملکرد آب بندی در هر دو محیط با درجه حرارت بالا و شرایط چرخشی دما طراحی شده است. اورینگ های Kalrez Spectrum  ۷۰۷۵ سطح صیقلی و براقی دارند. این محصول به طور خاص برای صنایع شیمیایی و هیدروکربنی برای بهبود مقاومت شیمیایی و حرارتی که نسبت به  استاندارد صنعتی Kalrez 4079 بهتر و مقاوم تر باشد طراحی شده است.

 

 DuPont Kalrez 4079

لاستیک kalrez کالرز ۴۰۷۹  محصول با مانایی فشار پایین برای استفاده عمومی در اورینگ ها، دیافراگم ها، آب بندها و دیگر قطعات مورد استفاده در صنایع فرآیندسازی ها و هواپیمابه کار می رود. این نوع کالرز یک محصولی است که باکربن سیاه پر شده است ، مقاومت شیمیایی عالی، خواص مکانیکی خوب، و خواص ویژه ای در مورد فرسودگی در هوای داغ داراست. این نوع کالرز  kalrez  در اسیدهای آلی و غیر آلی کم تورم کمی دارد و پاسخ خوبی به اثرات چرخشی دما دارد. این محصول برای استفاده در کاربردهای آب گرم / بخار یا در تماس با آمین های آلیفاتیک گرم، اتیلن اکسید یا اکسید پروپیلن توصیه نمی شود.

 

  DuPont Kalrez Spectrum 6380 

لاستیک محصول غیر سیاه که به طور خاص برای فرآیندهای شیمیایی شامل آمین های داغ و مضر ساخته شده است. همچنین در موارد کاربردی که شامل مواد شیمیایی بسیار اکسنده است به طور موفقیت آمیزی استفاده شده است. علاوه بر این، مقاومت شیمیایی این نوع کالرز  kalrez  به طور کلی بسیار عالی است. این محصول کرم رنگی در هنگام انتخاب مواد O-ring برای سرویس های شیمیایی بسیار قوی و خورنده قابل شناسایی است.

 

DuPont Kalrez Spectrum

 یک محصول برای استفاده که مستلزم سختی بالاتر / مدول بالاتر از کاربردهای معمولی است. قطعات کلرز  Spectrum  ۷۰۹۰ perfluoroelastomer به خوبی برای موارد کاربردی استاتیک و دینامیک و همچنین کاربرد های خاص آب بندی مورد نیاز برای مقاومت در برابر اکستروژن در دماهای بالا مناسب هستند. این قطعات kalrez سیاه خاص دارای خواص حرارتی و مکانیکی عالی هستند، از جمله مانای فشاری عالی و ماندگاری نیروی آب بندی، مقاومت در برابر اثرات سیکل دما و رفع فشار سریع گاز (RGD) می باشند.حرکت به دماهای بالاتر نیز امکان پذیر می باشد.

 

DuPont Kalrez 0090

لاستیک kalrez کالرز ۰۰۹۰  یک لاستیک kalrez کالرز سیاه رنگ با مقاومت شیمیایی گسترده و با مدول بالا و سختی بالا می باشد. قطعات Kalrez 0090 دارای مقاومت بسیار خوبی به اکستروژن و فشرده سازی سریع گاز (RGD) هستند. این محصول به طور مستقل آزمایش شده و توسط آزمایشگاه تحقیقات مهندسی مواد (MERL – UK) مورد آزمایش قرار گرفته است تا نیازهای NORSOK-M-710 Rev 2 را بررسی کند.

 

  DuPont Kalrez Spectrum 0040

آراد پلیمر یک نوع از کالرز را معرفی می کند کهلاستیک kalrez کالرز سیاه رنگی است و  به طور خاص برای محیط های کم دما که در آن مقاومت شیمیایی قابل توجهی مورد نیاز است طراحی شده است. قطعات کالرز  Spectrum  ۰۰۴۰ الاستیسیته و نیروی آب بندی را در دماهای غیر قابل دستیابی توسط دیگر نوع کالرزها  kalrez perfluoroelastomers/ حفظ می کنند.

 

DuPont Kalrez 1050LF

یک لاستیک kalrez کالرز که با کربن سیاه پر شده است و برای O-rings، آب بندی و دیگر قطعات مورد استفاده در صنایع فرایند شیمیایی به کار می رود.مقاومت این نوع کالرز kalrez به آب گرم / بخار خوب و مقاومت نسبت به آمین عالی است. Kalrez 1050LF برای استفاده در اسیدهای آلی یا اسیدهای غیر معدنی در دمای بالا توصیه نمی شود.

 

خواص دیگر Kalrez

بسیاری از ویژگی های متفاوتی برای  کاربردهای خاص مورد توجه هستند. بعضی از اینها با انتخاب کامپوندهای مختلف تفاوتی نخواهد داشت و  تحت تاثیر قرار نمی گیرند، در حالی که برخی دیگر با سختی یا انعطاف پذیری تفاوت می کنند. . به عنوان مثال، ضریب اصطکاک به طور معمول افزایش می یابد در حالی که سختی کاهش می یابد. به طور کلی، خواص فیزیکی مختلف شبیه به Viton fluoroelastomer است.سایر کامپوندهای خاص یا کامپوندهای سفارشی ممکن است در موارد کاربردی که نیاز به خواص متفاوت از انواع کامپوندهای بالا ارائه می دهند در دسترس باشند یا توسعه یابند: ۸۳۷۵، ۸۳۸۵، ۸۱۰۱، ۴۰۰۱ …

 هشدار: کپی برداری از مطالب این وب سایت به صورت مکرر توسط همکاران مشاهده شده است و طبق قوانین کپی رایت هرگونه کپی برداری از مطالب سایت آراد پلیمر غیر قانونی می باشد لطفاً به این مساله توجه جدی داشته باشید .  .اطلاعات مندرج در اینجا به صورت رایگان ارائه می شود و بر اساس اطلاعات فنی DuPont Dow Elastomers معتبر است. برای استفاده توسط اشخاص دارای مهارت فنی، با اختیار و ریسک خود قرار دارد.  

مقالات مشابه

رفتن به بالای صفحه