03132661552

یورینگ ( U-ring)

یورینگ  U-ring

تولید و فروش انواع یورینگ U-ring با کاربردهای متنوع

یورینگ U-ring

آب بندهای یو شکل یورینگ U-ringبه عنوان با اهمیت ترین آب بندها در هر نوع تجهیزات نیروگاهی سیالات به کار می روند،از انجاییکه این قطعه از نشت سیالات جلوگیری می کند.آب بند کننده ها به عنوان اجزای مهم دیده می شوند، زیرا نشت از طریقیورینگ U-ring می تواند عملکرد تجهیزات را کاهش دهد و در بعضی از شرایط شدید می تواند منجر به مشکلات محیطی شود.یورینگ U-ring باید مقاومت بسیار خوبی در برابر اصطکاک و سایش داشته باشند. استفاده از آب بندها یورینگ U-ring با موارد زیر توصیه می شود.

  • روغن های روانکاری
  • مایعات هیدرولیکی بر اساس روغن معدنی روغن هیدرولیک
  • مایعات HFA
  • مایعات HFB

یو رینگ ها U-ring با استفاده از الاستومرهای با کارکرد عالی تولید می شوند که یک راه کارهای آب بندی را با حداقل با تغییر شکل دائمی ارائه می دهد.

 

کاربردهای یورینگ U-ring

آب بندهای یو رینگ  U-ring  مزایای زیادی دارد که آنها را محصولات مناسب برای کاربردهای زیادی می سازد. U-seal ها مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش دارند.به همین علت است که یورینگ ها اغلب در موارد زیر استفاده می شوند:

  • سیلندرهای پنوماتیک
  • سیلندرهای هیدرولیکی
  • پرس ها
  • بالابرها

 طراحی یورینگ U-ring

عملکرد یک یورینگ U-ring ایجاد فشار در کاربردهای استاتیک یا پویا/ دینامیک می باشد. آنها می توانند در قسمت سطح متقارن یا نامتقارن باشند بسته به اینکه آیا آنها با پیستون یا میله کار می کنند.به همین دلیل به آنها آب بند یو شکل / یور رینگ راد یا یورینگ پیستونی می نامند.آب بندهای یورینگ U-ring می توانند با فنرهای پرپیچ یا اورینگ هایی در شیار این نوع آب بندها یورینگ U-ring  تقویت شوند و ویژگی های وایپری و اسکرپری زدایندگی بیشتری را دارا می شود. باید به محیطی که در آن یورینگ u ring آب بند میله ای یا یورینگ u ring پیستونی استفاده می شود و در معرض سایش می باشد توجه ویژه ای داده شود .همچنین توجه ویژه ای نیز باید در هنگام جفت کردن یورینگ u ring  آب بند کننده و پاک کننده wiper شود تااز عملکرد مطلوب آب بندی اطمینان حاصل شود.این به این دلیل است که اگر یک یو رینگ  u ring که خورندگی کمتری دارد با  با یک پاک کننده wiper  o  خورنده جفت شود، پاک کننده wiper  می تواند فیلم بسیار نازک روغن روی میله را در طی تکانه بازگشت ایجاد نماید که ممکن است در نتیجه باعث نشت در سیستم شود. بنابراین، ضروری است که یورینگ  u ring  در ارتباط با مناسب ترین پاک کن  wiperاستفاده شود.

 

طراحی یک یورینگ U-ring

یورینگ U-ring

جنس یورینگ U-ring لاستیکی

دیگر اشکال آب بندها به جز سطح مقطع گرد یا همان  o  شکل  O-ring   به شکلهای  X-Ring, V-rig, U-ring  می باشد.

Materils : 

Viton , NBR , HNBR , EPDM , ACM

AEM , Silicon , Fluorsilicone , CR…

PTFE , Encapsulated FEP O-Ring

Special materials :

Kalrez (FFKM) , Chemraz , Simriz , Markez

FMVQ , PFA….

 

مقالات مشابه

رفتن به بالای صفحه